Maandag kwamen ruim 150 middelbare scholieren van verschillende scholen uit Zuid-Holland samen in het Provinciehuis in Den Haag voor het evenement Stemmen van Morgen. Tijdens deze bijeenkomst gingen jongeren met elkaar en met bestuurders in gesprek over maatschappelijke thema’s en de rol van de provincie. Onder anderen Commissaris van de Koning Wouter Kolff was hierbij aanwezig.
Het doel van de bijeenkomst was om jongeren meer te betrekken bij de provincie en de provinciale politiek, maar ook om hun maatschappelijke betrokkenheid te vergroten. Het centrale thema van de dag was vrijheid. Hoofdspreker Joseph Oubelkas (foto boven) vertelde een indrukwekkend verhaal over onvrijheid, gebaseerd op zijn eigen ervaringen. Op 24-jarige leeftijd werd hij onterecht veroordeeld voor drugssmokkel en zat hij bijna 4,5 jaar onschuldig vast in een gevangenis in Marokko. Zijn verhaal maakte diepe indruk op de aanwezige scholieren.
Commissaris van de Koning Wouter Kolff (foto onder) sprak na afloop van "een mooie en nuttige bijeenkomst" en noemde het "een ontzettend mooie dag, mogelijk gemaakt door onze eigen provinciale trainees". Bij de afsluiting van het evenement was ook gedeputeerde Mariëtte van Leeuwen aanwezig, die het belang van jongerenparticipatie en het gesprek over vrijheid benadrukte.

Foto: Wouter Kolff (X).